Στις 15/12/2023 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας η καθιερωμένη ενημέρωση γονέων για τις επιδόσεις των μαθητών. Ταυτόχρονα υλοποιήθηκε και το χριστουγεννιάτικο bazaar που διοργάνωσαν από κοινού οι μαθητές με τον Σύλλογο Διδασκόντων του σχολείου. Τα παιδιά και οι καθηγητές δημιούργησαν με μεράκι και ενθουσιασμό διάφορες χριστουγεννιάτικες κατασκευές και τις διέθεσαν στους γονείς που ήρθαν να ενημερωθούν.
Η ανταπόκριση ήταν μεγάλη και γέμισε με ικανοποίηση τους μαθητές οι οποίοι είχαν τον πρώτο ρόλο όχι μόνο στην παραγωγή των καλλιτεχνημάτων, αλλά και στην οργάνωση και διεξαγωγή του bazaar. Η εκδήλωση πλαισιώθηκε από τη χορωδία του σχολείου, η οποία υπό την καθοδήγηση του καθηγητή μουσικής, κ. Γ.Γούσιου, έψαλε τα κάλαντα με τη συνοδεία κιθάρας. Όλοι οι συντελεστές συνέβαλαν, ώστε να δημιουργηθεί μια όμορφη χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα και να βιώσουμε το πνεύμα των γιορτών.