Στις 4 Νοεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε ο 84ος Πανελλήνιος Μαθηματικός Διαγωνισμός « Ο ΘΑΛΗΣ» . Το σχολείο μας έδωσε δυναμικό παρών με τη συμμετοχή των μαθητών της Γ΄ Γυμνασίου Γκόγκου Φωτεινή , Ντίνου Άννα Ελένη και Τοκαλατσίδη Παναγιώτη.

Τα αποτελέσματα του διαγωνισμού μας χαροποίησαν όλους, καθώς  η μαθήτρια Γκόγκου Φωτεινή πέρασε στη δεύτερη φάση του Διαγωνισμού «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ».

Η Διεύθυνση του Σχολείου και ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρουν τους μαθητές για τη συμμετοχή τους στο διαγωνισμό και εύχονται καλή συνέχεια και πάντα επιτυχίες στη διακριθείσα μαθήτρια Γκόγκου Φωτεινή.

Συγχαίρουν επίσης την καθηγήτρια των Μαθηματικών κα Τατάρογλου  Βασιλική για την προετοιμασία και την εμψύχωση των μαθητών προκειμένου να λάβουν μέρος στο διαγωνισμό.