Την Τετάρτη 4/10 /2023 το σχολείο μας επισκέφθηκε τις εγκαταστάσεις της Γυμναστικής Ακαδημίας Θεσσαλονίκης στην περιοχή της Θέρμης.Εκεί ομάδα γυμναστών ανέλαβε να φέρει σε επαφή τους μαθητές με διάφορες αθλητικές και ψυχαγωγικές δραστηριότητες.Τα παιδιά χωρίστηκαν σε ομάδες και καθεμία οδηγήθηκε σε διαφορετικό χώρο ,όπου διεξαγόταν το συγκεκριμένο άθλημα ή παιχνίδι.Με ενθουσιασμό και ζήλο οι μαθητές επιδόθηκαν στην αναρρίχηση,την τοξοβολία,τη σκοποβολή και διάφορα άλλα παιχνίδια.Η δράση αυτή με σύμμαχο τον καλό καιρό τους έδωσε την ευκαιρία να ασκηθούν μέσα σε ένα πανέμορφο φυσικό περιβάλλον,να έρθουν σε επαφή με κάποια αθλήματα, να λειτουργήσουν με ομαδικό πνεύμα και να ψυχαγωγηθούν.Όπως φαίνεται και από τις φωτογραφίες,οι μαθητές μας το απόλαυσαν πραγματικά!